İletişim
Takip Edin

Çiçek açan mekanlar

Bitkiler, iç mekan tasarımında önemli rol oynamaktadır. Güzel görünümlerinin yanı sıra bulundukları ortamın havasını değiştirerek işlevsel olarak da fayda sağlarlar. Büyük boyutlu bitkiler  tek başına kullanılabilecekleri gibi küçük ve farklı tonlarda bitkiler de farklı objelerle birlikte bir odak noktası oluşturmak amacıyla yan yana kullanılabilir.  

Mekanınızda hoş bir köşe oluşturmak için ya da istenmeyen bir görüntüyü engellemek amacıyla bitkilerin yardımına başvurulabilir.  İçeriyi giren gün ışığını istediğimiz oranda dengelemek için de bitkileri kullanabiliriz. Yüksek tavanlara veya monoton renklere sahip mekanlarda bitkiler yine iyi bir çözüm olacaktır. 

Bitkiler psikoloji üzerinde de olumlu rol oynarlar. Stres, kaygı ve depresyon düzeyini azaltarak daha sakin ve huzurlu hissetmemizi sağlarlar.  

Bitkileri hoş bir ambiyans yaratmak için boş köşelerde kullanabilir, alanınız sınırlıysa tavana asarak ya da duvarlarda değerlendirebilirsiniz. Ayrıca ev içerisinde farklı bölümler oluşturmak için seperatör olarak da kullanabilirsiniz. 

Koridorlar girişe veya çıkışa giden pasajlar olduğu için, aynı zamanda bitkilerle dekore edilirse hoş bir görüntü elde edilebilir. Konuklarınıza kapıyı açtığınızda taze ve canlandırıcı bir izlenim iyi gelecektir. 

Sadece dekorunuz için doğru bitkileri seçmenin zorunlu olduğunu unutmayın. Onları evinizin içinde bulundurmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Eğer canlı bitkilerin bakımı gözünüzü korkutuyorsa dondurularak muhafaza edilmiş versiyonlarını da temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey tarzınızı geliştirebilecek yollar düşünmek.  

Yorum yazın