İletişim
Takip Edin
Detaylar; büyük resmi yaratır.
Sanford I. Weill

Dekorasyonun en eğlenceli kısımlarından birisi de mekana son görüntüsünü veren detayları eklemektir. Ayrıntılara dikkat ederek güzel görünümlü bir alanı, misafirlerinizin benzersiz bulacağı bir mekan haline dönüştürebilirsiniz. İşte mekanınızı detaylar ile zenginleştirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

AKSESUARLARI DOĞRU KULLANIN

Aksesuarlarınız mekanlarınızın takıları gibidir. Çok fazla aksesuar alanı abartılı gösterebilmekle beraber yerinde kullanılan aksesuarlar mekanda tamamlanmışlık hissi yaratır. Bazı alanlarda kullanacağınız detaylarla misafirlerinizin ilgisini toplarken bazı alanlarla da onların gözlerini dinlendirmeyi unutmamanız gerekir.

KATMANLAR YARATIN

Katman yaratmak biraz dikkat ve pratik ister ama ortaya çıkan sonuçlarla sizi oldukça tatmin edecektir. Birbirini tamamlayan malzeme, renk ve dokuları üst üste getirerek mekandaki boyut algısını derinleştirebilir ve görünümü zenginleştirebilirsiniz.

Kazağınızın içine giydiğiniz güzel bir t-shirt veya saatinizin yanına taktığınız şık bir bileklik gibi mekanınızda da katmanlar yaratarak objelerin birbirini bütünlemesini sağlayın. Perde, koltuk, masa, sehpa veya yatağınızda korkmadan katmanlar yaratın.

İKİNCİ BİR BAKIŞ

Detaylar yarattığınız alanlara tekrar ve tekrar bakın. Aksesuarlarınızın dengeli olduğundan emin olun. Odanın bir tarafında yığılma olmamalı. Mekanın biraz daha fazla ya da daha az ayrıntıya ihtiyacı olup olmadığına bakın. Detaylandırma ve düzenleme işine bir müddet ara verin daha sonra tekrar gelin. Bu şekilde yapacağınız son dokunuşlar daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

ALIŞ VERİŞ YAPIN

Dışarı çıkmadan ve bir şeyler satın almadan önce mekanı kontrol edin. Dekore ettiğiniz alana çok yakışacak muhteşem aksesuarlar bulabileceğinizden eminiz.

AKSESUARLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Kullandığınız aksesuar ve detayları değiştirmek mekanınıza yeni  bir hava getirecektir. Kitaplar, küreler, bitkiler, resimler, kaseler, sepetler, vazolar, saatler, şamdanlar, kavanozlar ve aklınıza gelebilecek bir çok detay dikkatli kullanıldıklarında mekana şıklık katan ayrıntılar olacaktır.

Yorum yazın