İletişim
Takip Edin

Konuşan Duvarlar

Duvarlar mekanlarda önemli bir yer teşkil eden ve doğru değerlendirilirse mekanı farklılaştırmak için kendi başlarına bile oldukça etkili olan ögelerdir. Onlar bize sadece sınırları belli etmek için değil, mekanın kişiliği ile ilgili bilgiler vermek için de var olmaktadırlar. Duvarlarınıza uygulayabileceğiniz güzel bir duvar kağıdı, farklı dokular, ahşap başlıklar, doğal taşlar, bitkiler veya sadece bir boya ile mekana oldukça çarpıcı bir hava katabilirsiniz.

DUVAR KAĞITLARI İLE ATMOSFERİ DEĞİŞTİRİN

Duvar kağıtları, dekorasyonun eski ve vazgeçilmez ögelerinden biridir. Kullanışlı ve şık olmaları, tozu göstermemeleri ve kolay temizlenmeleri ilk tercih sebepleri arasında sayılmaktadır. Duvar kağıtları günümüzde bir duvara farklı bir doku kazandırmak ya da üzerinde sanatsal çizimleri vurgulamak amacıyla da kullanılmaktadır. Pek çok kişinin algısında duvar kağıdının daha pahalı olacağı düşüncesi oluşmuş olsa da, bu alandaki gelişmeler her bütçeye ve her zevke göre duvar kağıdı seçebilme olanağı sağlamaktadır. Bu nedenle duvar kağıdının boya yapmaya göre bazen daha ekonomik olabileceğini söylemek mümkündür. Doğru kullanıldıklarında, duvar kağıtları size kendilerini anlatırlar.

ALTERNATİF DOKUNUŞLAR

Duvarınızın klasik görünümüne farklı bir yapı veya doku eklemek istiyorsanız beton görünümü sağlayacak malzemeler, çeşitli materyallerden yapılmış paneller, doğal taşlar ve ateş tuğlaları gibi yapı elemanlarını da kullanabilirsiniz. Bu tarz uygulamalar günümüzde artmakta ve oldukça olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Günümüzde alternatif yapı malzemelerinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte kullanım oranları etkilenmiş olsa da doğal taşlar halen sert yapıları, taşıyıcı nitelikleri, estetik görünümleriyle mekanlara şıklık katmaya devam etmektedirler. Doğal taşlarla monotonluğu kırarak mekana doğal bir hava katabilir, zevkinize göre dilerseniz etnik, dilerseniz modern çizgiler yakalayabilirsiniz.

Mekanınıza ahşap, beton veya tuğla gibi diğer malzemelerin doğallığını taşımak isterseniz bu malzemelerden yapılmış paneller size yardımcı olabilir. Beraberinde kullandığınız mobilya ve dekorasyon ögeleri ile birlikte mekanınızda farklı bir konsept yaratabilirsiniz.

Duvarlarınızı doğanın güzelliğiyle süslemek isterseniz farklı bitki çeşitlerini veya yosun türlerini kullanabilirsiniz. Böylelikle doğal ve huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bu fikirlerden ayrı olarak duvarlarınızı mural adı verilen resim veya çizimler ile de süsleyebilirsiniz. Duvarları sanatın zarafetiyle buluşturmak mekanınıza apayrı bir ambiyans getirecektir.

 

Yorum yazın