İletişim
Takip Edin
Sizin için tasarladığımız mekanlar, sizi anlatırlar.

İç mimari sadece mekanın iç görünümünün tasarımı ile ilgili değildir. Aynı zamanda alanın işlevsel kullanımı ile ilgili çözümler sunar ve mekanın ortaya koyduğu karakter ile sizi doğru ifade edebilmesi için aracılık eder.

Hangi iç tasarımın ihtiyaçlarınızı ve yaşam tarzınızı ifade edeceğine karar vermek çoğu zaman zor olabilir. Bu noktada bir iç mimarla çalışmak istediğiniz sonucu alabilmeniz açısından mantıklı bir seçim olacaktır. İç mimarlar, müşterilerinin yaşam tarzlarına göre bir tasarım seçmelerine yardımcı olmak için eğitilmiştir. Deneyimleri ve çalışma ortamları sayesinde mekana ve duruma farklı perspektiflerden bakarlar ve detayları görürler. Sadece projeyle ilgili görsel taleplerinize dikkat etmekle kalmaz, aynı zamanda bütçenize bağlı olarak doğru mobilyayı, renkleri, objeleri vb. seçmenize de yardımcı olurlar. Böylece projeyi tamamladıktan sonra duvarları tekrar yıkmak veya birkaç ay sonra hesapta olmayan maliyetler eklemek zorunda kalmazsınız. 

Mekanların da bir ruhu ve kişiliği olduğunu bilmeliyiz. Örneğin ticari mekanlarda oluşturulan kendine has karakter, bu ruhla özdeşleşen insanları kendine çekmektedir. Evlerinize bir ruh kazandırabilmenin yolu ise mekanı kendinizi ifade biçiminizle birleştirmekten geçer. 

Yorum yazın