İletişim
Takip Edin

Edindiğimiz deneyimlere bakarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki birçok insan dekorasyon değiştirmekle ilgili bazı korkular duyuyor. Bu korkunun, çoğu zaman değişime karşı duyulan genel korkuyla bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak değişen zaman ve estetik algısına uyum sağlamaya çalışmak hem bkorkunun üstesinden gelebilmek hem de hayatımıza yeni bir dokunuş katmak için doğru bir adım olacaktır.

Bir profesyonel ile çalışmak ya da fikir almak listenizde ilk sırada değilse, dekorasyon korkunuzu aşmak için basit ve düşük maliyetli seçeneklerle ilgili birkaç ipucu verebiliriz.

BOŞ BİR SAYFA AÇIN

Evinizi gözden geçirin. Odaların her bir köşesini gezerek, raflardan çekmecelere, aksesuarlara kadar kendinize bu eşyaların size gerçekten neşe getirip getirmediklerini sorun. Bunu yaparken mümkün olduğunca vazgeçememe korkunuzu aşmaya çalışın. Fazla eşyaları bağış yapın, hediye edin ya da atın.

İLHAM ALIN

Dekorasyon ve tasarım dergilerine, sayısız örnek görsel bulabileceğiniz web sitelerine bakın ve size ne tarz bir dekorasyonun hitap ettiğini bulun. Farklı renk şemaları, mobilya stilleri, desenler, aksesuarlar ve mimari detayları keşfedin.

KÜÇÜK RENKLERLE BAŞLAYIN

Sevebileceğiniz bir duvar rengi buldunuz ama onu kullanmaktan korkuyorsunuz. Bu renkte sevdiğiniz küçük aksesuarları veya yastıkları kullanmayı düşünün. Bunların hepsi, sert bir değişiklik yapmadan veya bütçenizi zorlamadan renk katmanın yollarıdırGözleriniz yeni ve farklı renklere alıştıktan sonra yapacağınız değişikler sizi eskisi kadar zorlamayacaktır.

DEĞİŞİMDEN KORKMAYIN

Yeni dekorasyonunuzla ilgili sizi pek zorlamayacak bir fikriniz varsa ama yine de bir türlü emin olamıyorsanız sadece yapın gitsin. Denemeden önce asla bilemezsiniz. Eğer işe yaramazsa geri dönüş mutlaka mümkündür ama yapmazsanız güzel bir fikri kaçırmış olabilirsiniz. Korkularınızın, güzelliğin ve değişimin önüne geçmesine müsaade etmeyin.

Yorum yazın